İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. SEO
 3. 6 En İyi WordPress SEO Eklentisi

6 En İyi WordPress SEO Eklentisi

En iyi Wordpress eklentisi

En iyi WordPress SEO eklentisi hangisidir? Hangi eklenti SEO anlamında daha etkili ve başarılı olur? Çok ziyaret edilen bir internet sitesi yapmak için nelere dikkat etmek gerekir? Bu sorular hemen hemen her webmasterın cevabını aradığı sorular arasında yer almaktadır.

WordPress kullandığınız bir web siteniz var ve hem web sitesi içerikleriniz hem de görselleriniz mükemmel ama arama sonuçlarında ya yer almıyor ya da yok denecek kadar az yer alıyorsunuz! Web siteniz neden trafik almıyor? İşte bu soruların cevabı “En İyi 5 WordPress SEO Eklentisi” başlıklı yazımızın devamında yer alıyor.

En iyi WordPress Seo Eklentisi

Her web sayfası sahibi ya da yöneticisi doğru bir arama motoru optimizasyonu yaparak arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmeyi hedefler. WordPress içerik sistemi bu konuda da kullanıcılarına kolaylıklar sunmakta ve kullanması oldukça kolay eklentilerle etkili bir SEO yapabilme imkanını tanımaktadır.

Web sitenizde hem görsellerinizin hem de web sitesi içeriklerinizin mükemmel seviyede olması önemlidir ama trafik alabilmek için tek başlarına yeterli değildir. Seo optimizasyonu olmayan web siteleri büyük sorunlar ile karşılaşabilmektedirler. WordPress, web sitesi kurulumlarında sağladığı kolaylık yanında WordPress seo eklentileri ile seo optimizasyonu ile ilgili sorunları da ortadan kaldırır.

Yoast SEO

En iyi 6 WordPress SEO eklentisi arasında ilk sırada Yoast SEO yer alır. 135 milyondan aktif yükleme sayısına sahip Yoast SEO, ücretsiz ve Premium olarak iki sürüm ile kullanıma sunulmaktadır. Yoast SEO WordPress eklentisinin özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

en iyi wordpress seo eklentisi

 • Anahtar Kelime Optimizasyonu
 • Okunabilirlik Kontrolü
 • Aktif Güncellemeler
 • Snippetler

Yoast SEO’ nun ücretsiz sürümünde olan bu özelliklerinin yanı sıra, ücretli olan Premium sürümünde site içi link önerileri, içerik öngörüleri ve 7/24 desteğe 1 yıllık erişim hizmetleri dahil olmaktadır. Webmasterlar arasından oldukça popüler olan ve her geçen gün daha çok kullanıcıya ulaşan YOAST SEO en iyi wordpress seo eklentisi sıralamasında üst sıraları kesinlikle hakkediyor.

All in one SEO

wordpress seo eklentisiAll in SEO, en iyi 6 WordPress SEO eklentisi sıralamasında Yoast SEO’dan sonra ikinci sırada yer alır. Web sitesi optimizasyonu için tüm bileşenlerin tek paket içinde sunulduğu eklenti, 65 milyondan fazla indirilme sayısına sahiptir. Özellikle başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için kullanıma uygun olan All in One SEO özellikleri aşağıda maddelendirilmiştir.

 • XML Site Haritası Desteği,
 • RSS Site Haritası,
 • Google AMP Desteği,
 • Google Analytics Desteği,
 • Özel Yazı Tipleri Seo Desteği,
 • Google Ve Bing Arama Motorlarının Site İçindeki Değişiklikler İçin Otomatik Bilgilendirilmesi,
 • Kolay Meta Etiketleme.

SEO Squirrly

En iyi 6 WordPress SEO eklentisi arasında 3. sırada yer alan SEO Squirrly, arama motorlarındaki trafiğin artırılması için önemli bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcı dostu özelliği ile her seviye WordPress kullanıcısının ihtiyaçlarına çözüm sunan eklenti web sitesi içeriklerinizin girişlerini yaparken öneriler sunmaktadır.

Google XML Sitemaps

En iyi wordpress seo eklentisi için araştırma yaparken eklentinin nasıl bir Sitemap sunduğuna da dikkat etmek gerekir. Eğer mevcut eklentinizin haritasından memnun değilseniz Google XML Sitemaps’i deneyebilirsiniz.  Sahip olduğunuz web siteniz için Otomatik XML site haritaları yaratan WordPress eklentisi her güncellemeden sonra arama motorlarını siteniz hakkında otomatik olarak bilgilendirir. Sayfa yapınızı iyileştirir ve web siteniz arama motorlarında daha kolay bulunabilir.

SEO Optimized Image

En iyi WordPress SEO eklentisi üzerine araştırma yaparken çoğu zaman görselleri optimize eden eklentilerle karşılaşmazsınız ama bu konu en az içeriklere verdiğiniz değer kadar önemlidir.

Web sitelerinde içerikler kadar görseller de çok değerlidir. Ziyaretçi sayısının artışına katkı sağlayan görseller, Google için önemli bir sıralama kriteridir. En iyi 6 WordPress SEO eklentisi arasında yer alan SEO Optimized Image eklentisi hem sitenizde olan hem de yeni ekleyeceğiniz tüm görsellerin otomatik olarak güncellenmesini sağlar ve görsellere alternatif metin ve başlık etiketleri ekler.

Rankmath Seo

en iyi wordpress seo eklentisiEn iyi WordPress Seo eklentisi üzerine bir araştırma yapıyorsanız mutlaka incelemeniz gereken eklentiler arasında Rankmath Seo da yer almalıdır.

Rankmath SEO en güçlü optimizasyon eklentileri arasında yer alıyor. Kullanım şekli açısından Yoast SEO’yu anımsatsa da daha fazla parametre ile kullanıcılarına yol gösterdiği için her geçen gün daha çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Daha önce farklı bir SEO eklentisi kullanıyorsanız tek tıkla ayarlarınız değişmeden ve hit kaybetmeden bu eklentiye geçme şansınız da bulunuyor.

Diğer SEO eklentilerinin sunduğu hemen hemen tüm özellikleri bünyesinde barındıran bu eklenti ilerleyen zamanlarda adından daha da sık söz ettirecek gibi görünüyor.

En iyi WordPress Seo eklentisi konusu üzerine daha fazla bilgi edinmek ve optimazsyon hakkında daha detaylı içeriklere ulaşmak için SEO kategorimizde yer alan yazılara da bakmayı sakın unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap