İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Çiğ Köfte Bayiliği Ve Franchising

Çiğ Köfte Bayiliği Ve Franchising

Çiğ Köfte Bayiliği

Bildiğimiz üzere maliyetiyle oranla kar marjının en yüksek olduğu sektörlerden birisi ise çiğ köfte sektörüdür. Eskiden sıkça rastlamazken şimdilerde birçok firmanın zincir şubeler haline geldiğini her geçen gün sektöre yeni firmalar eklendiğini ve birçok kişinin de kendi üretimiyle kendi markasını yarattığını görüyoruz. Tabi bu işe adım atmak için herkesin ilk düşündüğü şey: “Kazanabilecek miyim?” düşüncesi oluyor. Kazanabileceksiniz. Oldukça düşük bir bedelle kurulabilecek ve çok kısa bir sürede harcanan bedeli geri kazandırabilecek bir potansiyel sektör.

Çiğ Köfte Bayiliği Nedir? Franchising Nedir?

Sektörde o kadar çok marka var ki tabi ki hepsi için tek bir şey söylemek doğru olmaz. Hepsinin kendi içerisinde farklı prosedür ve şartları var. Ancak genel olarak çok yüksek olmamakla beraber bazı firmalar franchising bedeli talep ederler, bazıları ise ücret talep etmeden çiğ köfte bayiliği verirler.

Öncelikle franchisingi tanımlayalım;

Bir markanın belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetimine ilişkin destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında bağımsız yatırımcılara markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir. Buda küçük girişimcinin daha ilk başlarken büyük firma gibi davranmasını sağlar. Yani kendi işinizin patronu olmak için en az sermaye ile birçok donanıma sahip olabileceğiniz bir sektör.

Firmadan firmaya değişmekle beraber franchising olduğu zaman kullanılan en küçük ekipmana kadar size her şeyi temin ediyorlar. Sizin yapmanız gereken tek şey bütçenize göre, bulunduğunuz bölgenin şartlarına ve özellikle kendi isteklerinize göre uygun marka seçmek. Gerisi gerçekten çok kolay ve tabi kazanmaktadır.

Neden Çiğ Köfte Bayiliği?

Günümüzde nereye gidersek gidelim karşımıza mutlaka ama mutlaka bir çiğ köfte bayisi çıkar. Tabiri caizse yediden yetmişe herkesin tüketiyor olması kendi işinizi bu sektörde kurmanız için çokça yeterli bir sebep. Çiğ köfte trend oluşunu asla yitirmeyecek ve her zaman tatmak istediğimiz lezzetler arasında yer almaya devamda edecektir.

Müşteri potansiyeli çok yüksek üstelik kısa süreli alıcılara değil her mevsim ve uzun süreli kitleye hitap ediyor oluşu bu işi seçmemiz için yeterli bir sebep olsa gerek. Çünkü bu sizin sıcak para kazanmanız demektir. Yapmanız gereken şey çok kolay kendi işinize sahip olmak için sahip olduğunuz bütçeye uygun bayilik veren firmalara göz atmak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardan beri seo ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizler için burda paylaşıyorum. Beni sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yap