İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret
  3. E-Ticaret Sitesi Kurmak için Gerekenler

E-Ticaret Sitesi Kurmak için Gerekenler

E-Ticaret Sitesi Kurmak için Gerekenler

E-Ticaretin Faydaları

E-Ticaret oluşumlarının en önemli faydalarından birisi çok fazla müşteriye hitap edilmesidir. İnsanların bu kadar fazla kişiye hitap edilmesiyle birlikte birçok kişi E-Ticaret sitesi konusunda bir atılım yapmıştır. Bu atılımla birlikte birçok kişi çeşitli internet siteleri üzerinden kendi dükkanlarını oluşturarak güzel kazançlar elde etmektedir. E-Ticaret ortamının bu kadar popüler olmasının en önemli nedenlerinden birisi dünyaya hitap etmesidir. Sadece bir mahalleye veya bir bölgede satış yapmak yerine tüm ülkeye veya dünyaya satış yapmak bu konuda ciddi avantajları beraberinde getirmektedir.
E-Ticaret konusunda güzel bu tarz atılımlar yaparak sizde kazançlar elde edebilirsiniz. E-Ticaret imkanları sayesinde insanlar kendi niş sitelerini kurup satış yapabilmektedir. Günümüze bir E-Ticaret sitesi kurmak son derece basittir. Bunun için WordPress altyapısıyla WooCommerce eklentisini kullanarak bir E-Ticaret modeli üzerinden ürün tanıtımı ve ürün satışı yapabilmek mümkündür.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-Ticaret sitelerini ulaşılabilir yapan her zaman kişinin kendisidir. Bu nedenle bir E-Ticaret sitesi yapmak için gereken maddeler şu şekilde sıralanabilir;

Şirket Kurulması

E-Ticaret yapabilmek için vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Bu nedenle size ait olan bir firmanın kurulmuş olması ve faaliyette olmanız gerekmektedir. Bir firmanız yoksa bu konuda kendinize ait bir şahıs firması kurarak E-Ticaret alanında faaliyet gösterebilirsiniz. Bunun için gerekli adımları izleyerek bir firma sahibi olabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak için Gerekenler

Alan Adı Seçmek

Günümüzde bir site kuruluyorsa bu konuda en önemli unsurlardan birisi alan adıdır. E-Ticaret sitenizin akılda kalıcı olmasını istiyorsanız bu konuda biraz yatırımcı olmanız gerekmektedir. Örnek verilecek olunursa ülkemizde Gittigidiyor, dünyadaysa Amazon isimleri örnek verilebilir. Kısa ve net olan alan adları daha akılda kalıcı olmaktadır. Doğru seçilmiş bir ad sayesinde işlemlerinizi daha emin adımlarla tamamlayabilmeniz mümkündür.

Ürün Seçmek

E-Ticaret yapabilmek için bir hizmet veya ürün satmanız gerekmektedir. Hedef kitlenize göre bir ürün seçimi planlaması yapmalısınız. Yalnızca tek bir ürün üzerinden niş bir site kurma gibi bir planınız varsa bu konuda ona göre adımlar atabilirsiniz. Bunun yerine çok fazla ürününün satışını yapabileceğiniz çeşitlilikte bir E-Ticaret sitesi kurmak istiyorsanız ona göre bir ürün seçimi yapabilirsiniz. Hedef kitlesine göre ürün seçiminin yapılması önemlidir.

Kargocu Seçimi

E-Ticaret sitelerinde bir ürünün satılışından sonra yapılması gereken işlem ürününün başarılı bir şekilde teslimidir. Bu nedenle güvenilir ve alanında iyi çalışan bir kargo firmasıyla anlaşmakta fayda vardır. Kendi sitenizin içerisinde bulunmasını istediğiniz kargo firmalarını dahil edebilirsiniz. E-Ticaret sitenizin içerisinde yer alabilecek ödeme yöntemlerini belirleyebilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneği gibi birçok seçenekle hizmet verebilirsiniz.

Ödeme Yöntemleri

E-Ticaret sitesi içerisinde güvenilir alışveriş yapılabilmesi için ödeme yöntemlerinin bulunması gerekmektedir. Ödeme yöntemlerinde farklılık oluşturmak sitenizin cazip hale gelmesine yardımcı olabilir. Sitenizin içerisinde havale, kredi kartı gibi ödeme yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardan beri seo ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizler için burda paylaşıyorum. Beni sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yap