İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Google
  3. Google Araçları

Google Araçları

Google Araçları
1

Google Araçları Nelerdir?

Günümüzde SEO çalışmaları konusunda çeşitli analiz araçları bulunmaktadır. Bu alanda en güvenilir ve güçlü olan araçlar Google’a aittir. Google bünyesinde yer alan araçlar sayesinde kullanıcılar pazarlama alanında güzel işlemler yapabilmektedir. Çok sayıda birbirinden farklı araçlar bulunmaktadır. Bu tür araçları SEO çalışmalarında kullanarak etkin sonuçlar elde edebilmeniz mümkündür. Google araçları şu şekildedir;

Google Adwords Anahtar Kelime Aracı

Google Adwords aracı sayesinde kişiler reklamlar oluşturabilmek için bu aracı kullanabilir. Ayrıca daha önce halihazırda yer alan reklam kampanyalarını geliştirmek adına kullanılabilen bir programdır. Google Adwords, tam anlamıyla bir anahtar kelime planlayıcısı olduğu için anahtar kelimelerin performansları hakkında bilgi alabilirsiniz. İçeriklerinizin içerisinde olmayan anahtar kelimeleri öğrenerek bu konuda düzenlemeler yapabilirsiniz. Google Adwords sayesinde popüler olan anahtar kelimeleri bilebilirsiniz. Ayrıca bu araç üzerinden reklam planlamalarını yapabilmek mümkündür.

Google Alerts Aracı

Google Alerts aracı sayesinde anahtar kelimelerle alakalı son girilen içeriklerden haberiniz olabilir. Arama motorları içerisinde veya reklam dünyasında her geçen gün daha fazla rakip bu alana dahil olmaktadır. Yeni girilen anahtar kelimelerin takipleri için ciddi bir mesai gerekebiliyor. Bu araç sayesinde istenilen anahtar kelimeye uygun olarak girilen içeriklerin dökümü sizlere sunulmaktadır. Bu tür bilgilendirmelerin yolunu ister mail yoluyla veya isterseniz güncellemelerin RSS yoluyla beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Google Adsense Aracı

Google araçları arasında belki de en popüler olan ve en bilinen araçlardan birisidir. Kullanıcıların özellikle trafikten gelir elde etmelerini sağlayan bir araçtır. Reklam gelirlerinin mevcut tıklamalara göre değişiklik gösterir. Siteleriniz için güzel bir tıklanma oranınız olduğunu düşünüyorsanız Google Adsense hesabı oluşturabilirsiniz. Google Adsense hesabınızı oluşturarak reklam içerikleri kendi sitenizin içerisine ekleyerek güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Sitenizin içerisinde güzel bir etkileşim alanı mevcutsa yalnızca bu tür reklamlar sayesinde güzel kazançlar elde edebilmeniz mümkündür.

Google Analytics Aracı

Google Analytics sayesinde halihazırda devam eden SEO çalışmalarının analiz çalışmaları yürütülebilir. Bu araç sayesinde site içerisindeki kullanıcı veya ziyaretçi saylarının görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca analiz aracı sizlere ziyaretçilerin hangi sosyal medyayı kullandığı konusunda çeşitli bilgileri vermektedir. Kullanıcıların siteleri bilgisayardan mı yoksa akıllı telefon üzerinden mi ziyaret ettiklerine ilişkin bilgiler alabilirsiniz. Site içerisinde oluşan trafiklerin nereden geldiği konusunda bilgilerin alınabilmesi mümkündür. Google Analytics aracı ücretsiz olarak kullanılabilir. Özellikle web sitelerinin iyileştirme çalışmaları için kullanılabilecek en iyi araçlardan birisidir.

Google Chrome

Günümüzde birçok kişi internete girmek için çeşitli araçları kullanmaktadır. Dünyada en popüler olan araçlardan birisi Google Chrome aracıdır. Hızlı olmasından dolayı internete daha hızlı bir şekilde girilmesini sağlar. Google Chrome uygulamasının içerisine çeşitli eklentiler kurarak daha fonksiyonel bir şekilde kullanabilmek mümkündür. Bu sayede kullanıcılar bir internet tarayıcısını en verimli şekilde kullanabilmektedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardan beri seo ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizler için burda paylaşıyorum. Beni sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yap