İlginizi Çekebilir
Google Araçları
  1. Ana Sayfa
  2. Google
  3. Google Blogger Nedir?

Google Blogger Nedir?

Google Blogger

Google Blogger Nedir?

Günümüzde birçok kişi blog açmak istemektedir. Blog açma işlemlerini kimi insanlar ücretli olarak düşünebiliyor. Google bu konuda yıllar önce kullanıcıların blog sitesi oluşturabilmeleri için bir araç meydana getirmiştir. Google Blogger sistemi sayesinde birçok kişi yazılarını ve içeriklerini basit bir şekilde paylaşabilmektedir. Google tarafından ücretsiz olarak sunulan bu sistem içerisine dahil olmak son derece basittir. Blog sistemleri arasında gelişmiş özellikleriyle ön plana çıkan bir sistemdir. Ülkemizde özellikle binlerce kişi blogger üzerinden site açmıştır. Uzun yıllardır bu alanda hizmet veren Google, insanların içeriklerini paylaşabileceği bir ortam hazırlamıştır. Sistemin işlevsel oranı yüksek ve çok kullanışlı olduğu için birçok kişi için tercih edilmektedir. Özellikle daha önce site açmamış ve blog sitesi açmak isteyen kişiler Blogger üzerinden site açabilmektedir.

Blogger sisteminin içerisinde kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan tema seçenekleri bulunmaktadır. Kafanızdaki şablonda bir site oluşturabilmek bu araç sayesinde daha kolay bir hale gelmiştir. Başlangıç olarak güzel bir araç olan Blogger, sizi site açmak adına maliyetlerden korur. Blogger bir hazır sistem olduğu için geliştirme işlemleri yapılamamaktadır. Bu tür sistemler başlangıç için güzel bir seçenektir. Bu tür blog siteleriyle çok büyük beklentiler içerisine girilmesi yanlış olabilir. Blogger sisteminin size vaat ettiği ücretsiz ve içeriklerinizi paylaşabileceğiniz bir alandır. Bu alanı iyi değerlendirmek sizin elinizdedir.

Google Blogger Ne İşe Yarar?

Blogger aracı sizleri ücretsiz bir şekilde site sahibi yapar. Bir Google hizmeti olduğu için son derece güvenilir bir hizmettir. Google araçları arasında en kaliteli ve kullanılan araçlar arasında gelmektedir. İnternet üzerinde herkesin söz sahibi olması için Google bu konuda herkese açık bir araç üretmiştir. Blogger sistemi sizlerden sadece bir E-Posta adresi istemektedir. Bir posta adresi açtıktan sonra uygulama içerisinden kolaylıkla site kurulum aşamasına geçebilirsiniz. Blogger sistemi içerisinde yer alan ücretsiz temalar sayesinde istediğiniz renkteki temayı kullanabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz temaları ortaya çıkarmanız mümkün olacaktır.

Blogger sistemi içerisinde yazılarını, içeriklerini istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz. Sistem içerisinde görseller ve çeşitli adresler paylaşabilir ve takipçilerinize hitap edebilirsiniz. Herhangi bir blog sistemi kurduğunuzda sitenizin içerisine ekleyeceğiniz her türlü içerik kullanıcı kazanmanızı sağlayacaktır. Online ortamda takipçi kazanmanız bu sayede olasıdır. Blogger sistemlerinin içerisinde yer alan panel sistemindeki ayarları ve düzenlemeleri basit bir şekilde yapabilirsiniz. Blogger sistemi sizin internet ortamına açılmanızı sağlar. Başlangıçta ilk olarak bir blogger sitesi kurduğunuzda bu alanda güzel bir deneyim sahibi olabiliriniz. Kodlama veya çeşitli işlemler bilmenize gerek kalmadan en basit haliyle bir blog sitesi sahibi olabilirsiniz. Blog içeriğinizde isterseniz seyahat yazılarınızı, yemek tariflerinizi, film tavsiyelerinizi ve daha birçok konu hakkında içerikler girebilirsiniz. Bu sayede kullanıcılarınızla buluşma imkanını elde edersiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardan beri seo ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizler için burda paylaşıyorum. Beni sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yap