İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. Site İçi SEO ve Site Dışı SEO

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO

Site İçi Seo

Site içi SEO

Günümüzde birçok kişi kendi sitesini kurduğunda içerisine çeşitli içerikler eklemesiyle sitenin ivme kazanmasını sağlamaktadır. Bu tür çalışmalar sayesinde sitelerin kullanıcılar tarafından bilinirliği artmaktadır. Bu durum site içi SEO çalışmalarıyla mümkündür. Site içi SEO çalışmaları, sitenin arama motorları üzerinde bulunması ve uyumlu olma çalışmalarına denir. Site içerisinde yapılan bazı düzenlemelerle birlikte kolay bir şekilde arama motorları üzerinde bulunurluk seviyesi arttırılabilir. Site içi SEO çalışmalarının etkin bir şekilde sonuç vermesini istiyorsanız bu konuda sitenizin hızın düşüren unsurları ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Sitenin hızlı açılmasıyla müşteriler daha fazla mutlu olacağı için sitelerin hızlı açılması gerekir. Ayrıca arama motorları sitenin yavaş yüklenmesini sevmez. Sitenin yavaş açılması, arama motorları tarafından olumsuz algılanır ve sitede bir sorun olduğu algısı oluşur. Arama motorları kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmaktadır.

Bu nedenle yavaş açılan sayfalar daima olumsuz bir izlenim yaratır. Açılma hızı yüksek olan sayfalar kullanıcılar tarafından önerilmektedir. Site içi SEO çalışmalarınızın içerisinde site hızınızın önemli bir etkisi bulunmaktadır. Site içi SEO çalışmalarında sayfa ve başlıkların doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Arama motoru botlarına bu konuda doğru bilgiler vermeniz dama olumlu olacaktır. Web sitenizin içerisindeki sayfalarda h1 etiketinin olup olmadığının farkında olarak hareket edebilirsiniz. Ayrıca site içerisindeki anahtar kelimelerin düzgün bir şekilde yapılması gerekmektedir. Anahtar kelime kullanımında siteyi anahtar kelimeye boğmamanız gerekir. Bu nedenle kararında anahtar kelime kullanılması gerekmektedir.

Dış Seo
Dış Seo

Site dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO çalışmaları, site dışında yapılan reklam çalışmalarına denebilir. Bunun için sosyal medya sitelerinde paylaşılan içerikler gibi birçok işlem dahildir. Site dışı SEO çalışmalarında konuk yazarlık gibi işlemler buna dahildir.

SEO Çalışmalarının Önemi

SEO çalışmalarının siteler üzerinde büyük önemi bulunmaktadır. SEO çalışmalarının en önemli unsuru sitenin içerisindeki içeriklerdir. Bir sitenin içerisindeki yazılar ve içerikler kaliteli ve özgün olmazsa sitenin arama motorları üzerindeki işlemler bir hayli güçleşecektir. SEO çalışmalarının yapılmasıyla ilgili internet sitesinin eğer arama motoru içerisinde önemli bir rakibi yoksa belirli bir süre içerisinde arama motorunda yükselebilirsiniz. SEO çalışmalarının bu kadar aktif yapılmasıyla birlikte ürettiğiniz içeriklerin kalitesi artacak ve bir takipçi kitlesi elde edeceksiniz. SEO çalışmalarında güzel bir başarı elde etmek istiyorsanız SEO uzmanlarıyla bu konuda çalışabilirsiniz. İnternet aleminde bu konuda iş yapan birçok SEO uzmanı bulunmaktadır. SEO uzmanlarının etkin bir rol oynamasıyla birlikte kullanıcıların siteleri üst sıralara tırmanabilir. SEO uzmanları bu konuda sitenizle alakalı raporları size vererek sitenizin durumunu gösterebilmektedir. Ayrıca SEO uzmanları bazı SEO araçları konusunda iyi bilgiye sahiptir. Kendi başınıza SEO çalışmalarının takibini yapmaya imkanınız yoksa SEO uzmanlarıyla bu konuda anlaşabilirsiniz. Bu sayede siteniz için en verimli sonuçları alabilirsiniz.

Site içi SEO adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Seo hakkında daha fazla bilgi için diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardan beri seo ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizler için burda paylaşıyorum. Beni sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yap