İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Sosyal Medyayı Verimli Kullanmak

Sosyal Medyayı Verimli Kullanmak

Sosyal Medyayı Verimli Kullanmak

Sosyal Medyayı Verimli Kullanmak

Günümüzde özellikle insanların büyük bir çoğunluğu sabah uyandıkları anda ilk baktıkları yer sosyal medya uygulamalarıdır. Sosyal medya uygulamalarına gün içerisinde normal süreden biraz daha fazla zaman geçiren birçok insan bulunmaktadır. Gün içerisinde yapmanız gereken işlemler sizin sosyal medya kullanımınızı etkileyebiliyor. Aynı şekilde sosyal medya kullanımı gün içerisinde yapmanız gereken uyku, spor yapma veya çalışma gibi eylemleri sekteye uğratabilmektedir. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız zaman daha sonra boşa giden zamanlara üzülmemeniz için kısıtlamanız gerekebilir. Sosyal medya kullanımında düzenli bir eylem planı oluşturarak kendi rutininizi elde edebilirsiniz. Bunun için sosyal medya hesaplarınıza bakarken öğle saatleri, akşam saatleri veya sabah saatlerinde olacak şekilde düzenleme yapabilirsiniz.

Bildirimleri Kapatmak

Sosyal medya kullanımını biraz daha sınırlamak istiyorsanız bu konuda telefonunuza gelecek olan bildirimleri kapatabilirsiniz. İş üstündeyken veya yapmanız gereken işlemler varken önünüze çıkan bildirimler sizin odaklanma probleminizi oluşturabilir. Bu tür odaklanma problemlerinin yanı sıra birçok işlem için ekstra zaman elde edebilirsiniz. Örnek olarak yapmanız gereken işlemlerde ara vererek sosyal medyada gezinme işlemini uygulamak yerine daha verimli uygulamalar yapabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde ciddi bir zaman tasarrufunda bulunarak spor yapmak veya uyku gibi problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Araştırmalara göre insanların büyük bir çoğunluğu uyumadan önce sosyal medyayı kullanmaktadır. Bu şekilde uyku sürelerini geciktirerek işlerini lüzumsuz işlerle harcamaktadır.

Sosyal Medyayı Verimli Kullanmak

İçerik Üretmek ve Yararlı Bilgiler

Günümüzde sosyal medyada gündem olan haberler yerine kendinize meşgul olabileceğiniz ve bu alanda ek gelir elde edebileceğiniz güzel oluşumlar içerisinde yer alabilirsiniz. Bu oluşumların içerisinde özellikle Youtube, insanların içerik üretme ihtiyacını karşılama konusunda iyi bir araç olabilir. Günlük yaşamınızda paylaşmak istediğiniz bilgiler ve bununla alakalı içerikleri sosyal medyaya yükleyebilirsiniz. Günlük yaşamınızdan arta kalan saatlerinizi içerik üretip para kazanarak veya yararlı bilgiler içeren içerikleri izleyerek geçirebilirsiniz.

Sınırlı Sosyal Medya Kullanımında Püf Noktalar

Gün içerisinde sınırlı olarak sosyal medya kullanımına dikkat ediyorsanız sosyal medyanın içerisindeki işlemleri minimum zamana dönüştürebilirsiniz. Özellikle İnstagram gibi sosyal medyaların içerisinde yer alan filtre uygulamalarıyla vakit kaybetmeyi engelleyebilirsiniz. Sürekli olarak kullandığınız benzer filtreleri seçerek bu konuda zaman tasarrufunda bulunabilirsiniz. Ayrıca eğer zamanınız fazla yoksa boş bir gününüzde uzun makaleleri veya uzun videoları izlemek üzere Pocket ve İnstapeper gibi uygulamaları edinebilirsiniz. Sosyal medya uygulamaları içerisinde sıkı bir şekilde takip ettiğiniz sayfaları yıldıza alarak ilk görmek istediğiniz içeriklere ulaşabilirsiniz. Bu sayede uygulama içerisinde bir içeriği aramak için gereksiz yere zaman kaybetmezsiniz. Sosyal medya kullanırken bu tür işlemleri yaparak sınırlandırabilirsiniz. Sadece gün içerisine az kullanarak değil uygulamanın içerisindeki işlemlerin süresini minimuma indirerek bu alanda daha pozitif sonuçlar elde edebilirsiniz. Sosyal medyanın hayatınızı elde geçirmesine izin vermeden kontrollü bir şekilde kullanmak sizin elinizdedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardan beri seo ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizler için burda paylaşıyorum. Beni sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yap