İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Wordpress
 3. WordPress Blog Açma

WordPress Blog Açma

Wordpress Blog Açma

WordPress Uygulaması

WordPress uygulaması açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Bu uygulama kullanılarak kişiler hiçbir kod bilgisine sahi olmadan kolayca işlem yapabilmektedir. Bu işlemler sayesinde WordPress içerisinde çeşitli değişikliklerin yapılabilmesi mümkündür. WordPress uygulaması size internet üzerinde istediklerinizi yapabilme fırsatı tanır. Bu ihtiyaçlarınızı karşılayan eklentileri site içerisine ekleyerek çeşitli özellikler etkin hale getirebilirsiniz. Ayrıca SEO sistemlerinin ayarlarının yapılmasıyla sitenizin daha açık hale gelmesi sağlanmaktadır. WordPress uygulamasını kullanmaya başlayan kişiler kısa süre içerisinde bu işlemleri edinerek kısa süre içerisinde sitelerini hazır hale getirebilmektedir.

WordPress bünyesinde site içerisinde içeriklerin üretimi ve daha birçok işlem kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu tür işlemlerin yanı sıra WordPress altyapısında hizmet verildiği için geliştiriciler tarafından geliştirilen eklentiler sayesinde siteler daima yenilik kazanmaktadır. Bu tür yenilikçi adımlar sayesinde sitelerin kullanımı her geçen gün daha gelişken hale gelmektedir. Bu tür işlemleri sayesinde WordPress üzerinden birçok kişi blog hazırlama işlemlerini yapmaktadır. Blog sitesi açma fikriniz varsa bu konuda en iyi seçeneklerden birisi WordPress seçeneğidir. Günümüzde birçok kişi blog sitesi açarak kendi deneyimlerini ve paylaştıkları yazıları bu tür platformlar sayesinde paylaşarak birçok kitleye hitap edebilmektedir. Bu tür sitelerin içerisinde seyahat yazıları, yemek tarifleri veya kullanıcı tavsiyesi gibi birçok alanda içerikler üretilmektedir. Bu tarz içerikleri üretmek isteyen kişiler kolay bir şekilde bu altyapıyı kullanarak site oluşturabilir.

Wordpress Blog Açma
WordPress Blog Açma

WordPress Blog Açma Adım Adım

 • Blog sitesi kurabileceğiniz günümüzde birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlardan birisi WordPress uygulamasıdır. Bir blog sitesi açmak için WordPress altyapısını kullanarak şu adımları izleyebilirsiniz;
 • Öncelikle bir blog sitesi açmak istiyorsanız sitenizin adına karar veriniz. İnternet üzerinde nasıl bir adla ortaya çıkmak istiyorsanız buna göre hareket edebilirsiniz. Blog isminizin kısa olmasına ve öz olmasına dikkat ediniz.
 • Bunun ardından WordPress resmi sitesine giriş yapınız.
 • Karşınıza gelen alanları doldurarak blog oluştur bölümüne geliniz.
 • Ücretsiz olarak blog açmak için karşınıza gelen blogunuzu kurun seçeneğindeki alanları doldurunuz.
 • Bu adımlardan sonra kendi sitenizin nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde karar verebilirsiniz. Bu adımlardan sonra sitenizin temasına karar vererek işlemlere devam ediniz.
 • Gelen adımlardan sonra ilk içeriğinizi oluşturmak adına bir bölüm gelecektir. Bu adımları isterseniz daha sonra yapabilirsiniz.
 • Posta adresinize doğrulama geldikten sonra siteniz artık hazır halde demektir.

Bu işlemlerin ardından tarayıcınızın arama çubuğuna kendi sitenizin adını yazınız. Sitenize girebilmek için siteadiniz.wordpress.com/wp-admin kısmından admin paneline girebilirsiniz. Bu panel üzerinden çeşitli değişiklikleri yapabilir ve yeni eklentiler kurabilirsiniz. Sitenizin içerisine yeni içerikler ekleyerek daha popüler olmasını sağlayabilirsiniz. Sol tarafta yer alan menüler yazılar ve yeni ekle bölümünden yeni yazı ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra mağaza bölümünden çeşitli eklentilerin kurulumunu yapabilirsiniz. Panel içerisinden çeşitli işlemleri yapabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardan beri seo ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizler için burda paylaşıyorum. Beni sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yap