İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. WordPress E-Ticaret Temaları
Trendlerdeki Yazı

WordPress E-Ticaret Temaları

Wordpress E-Ticaret TemalarıWordpress E-Ticaret Temaları

WordPress Temalar

WordPress altyapısıyla kurulan sitelerin görünümü için temalar kullanılmaktadır. Temalar iki farklı kategoride alınabilir. Ücretli ve ücretsiz olarak ayrılan bu kategorilerde kullanıcılar genel olarak ücretsiz olan temaları tercih etmektedir. Özellikle ilk etapta ücretsiz olan temaların tercih edilmesiyle birlikte birçok kişi siteyi ve temaları tanımaktadır. Bir süre sonra bu durum kişilerin ücretli olan temalara dönmesiyle sonuçlanmaktadır. Temaların kendine has özellikleri sayesinde her site sahibi, kendi sitesinin daha özgün gözükmesini ister.

Temalar, WordPress yazılımının içerisindeki sitenin görünümünü ve şeklini belirler. Her temanın kendine özel işlevsel özellikleri bulunur. Kullanıcıların tema seçerken dikkat etmesi gereken en önemli durum sayfa düzenidir. Bir sitenin sayfa düzeni ne kadar göze hoş görünürse kullanıcılar sitenin içerisinde o kadar fazla vakit geçirmek isteyecektir. Bu konuda sitenin içerikleri daha fazla ön planda olsa da bu içeriklerin ön plana çıkmasındaki en önemli faktör temaların sayfa düzenidir. Temayı seçen kişilerin rengini değiştirebilmesiyle kullanıcılar kendilerine özgü temaları elde edebilmektedir.

WordPress E-Ticaret Temaları

Başlangıçta tema almak için bütçeniz kısıtlıysa ücretsiz WordPress temalarıyla işlemlere başlayabilirsiniz. Bu tür temalar ücretsiz olduğu için çeşitli kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz. Günümüzde özellikle E-Ticaret alanında birçok WordPress ve Woocommerce altyapısını kullanarak ticaret işlemlerini yapmaktadır. E-ticaret sitesi için en önemli unsurlardan birisi mobil cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışmasıdır. Sitelerin içerisine giren kullanıcılar akıllı telefonları üzerinden veya tabletleri üzerinden kolay bir şekilde giriş yapabilmelidir. Ayrıca ürünlerin arasında kaybolmadan güzel bir şekilde gezinilebilmesi için işlevli bir temaya ihtiyaç vardır. Bir E-Ticaret teması, kullanıcı dostu ve SEO uyumlu olmalıdır. Günümüzde en sık kullanılan veya bilinen bazı E-Ticaret temaları şu şekildedir;

Tyche E-Ticaret Teması

Bu tema sayesinde moda alanındaki ürünlerin satışı yapılabilmektedir. Özellikle aksesuar alanında kullanılabilecek güzel bir tasarıma sahiptir. Tyche teması ücretsizdir. Bu temanın kurulumu diğer temalar gibi basit bir şekilde yapılabilir. Ayrıca gerekli değişiklikleri tema üzerinden yapabilirsiniz.

StyleShop E-Ticaret Teması

StyleShop teması güzel bir tasarıma sahiptir. Menüler ve sayfa düzeni sitenin sağ tarafında yer alır. Güvenilir ve modern olarak kullanıcılara hizmet verebilen bir tema olma özelliği taşır. StyleShop temasıyla birlikte site içerisine akıllı telefondan, tabletten ve çeşitli yerlerden giren kişiler sitenin en mükemmel görünümünü elde eder.

Boutique E-Ticaret Teması

Butikçiler için tasarlanmış olan bir E-Ticaret temasıdır. Renkli ve açık görünümüyle güzel bir tasarıma sahiptir. Bu temanın üzerinde çeşitli oynamalar yaparak düzenlemeler yapabilirsiniz. Basit ve anlaşılabilir bir tasarıma sahiptir. Müşterileriniz için hizmet sunabileceğiniz verimli E-Ticaret siteleri arasında yer alır.

eStore E-Ticaret Teması

Bu temayla birlikte mobilyalarını ve çeşitli ev eşyalarınızı, dekorlarınızı satabilirsiniz. Buna yönelik tasarlanan bir E-Ticaret temasıdır. Hızlı açılabilir menü özelliği sayesinde müşteriler kolay bir şekilde ürünler hakkında bilgi alabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yıllardan beri seo ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizler için burda paylaşıyorum. Beni sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yap